Клінкерна фасадна плитка
Клінкер - це кераміка, виготовлена з пластичної сланцевої глини і кварцового піску без додавання штучних барвників і пластифікаторів. Після екструзії сировину обпалюють при температурі 1200 - 1450 ° С. Споживачі цінують цей матеріал за прекрасні характеристики і привабливий вигляд. Клінкерна плитка використовується для внутрішнього і зовнішнього облицювання поверхонь. Часто вона служить заміною керамограниту і натуральному каменю, дозволяючи вирішувати ті ж естетичні і декоративні завдання.
Переваги облицювання клінкерною матеріалами
Клінкер виробляється з суміші декількох видів глини. Всі складові очищаються і подрібнюються, додаються мінеральні отвердители, стабілізатори і пігменти. У суміш додається 22-23% води, щоб вона була здатна пройти через каліброване отвір екструдера. При формуванні з глини видавлюється повітря. Після двох-тридобової сушки заготовки обпікаються і загартовуються. Глина спікається, що забезпечує плашкам унікальні властивості.
Переваги клінкерної плитки:
- стабільність при підвищеній вологості і мінусових температурах;
- стійкість до пошкоджень, ультрафіолетових променів;
- несхильність впливу мікроорганізмів і хімічних речовин;
- безліч фактур і забарвлень.
- На клінкері не утворюється цвіль і грибок. Недолік всього один - відносно висока вартість.
- Оздоблення за допомогою клінкерної плитки може проводитися як зовні, так і зсередини. Фасади з цієї кераміки не вивітрюються і не змінюють властивостей після кислотних дощів.
- Бруд і пил змиває дощ, тому не потрібні кошти на догляд. Цими плиточками мостять тераси, доріжки, дворики, під'їзди до гаражів. Ви можете купити так само покрівельний і газонний (дренажний) клінкер.
- Усередині приміщень ця кераміка використовується для обробки чаш басейнів, підлог в лазнях і саунах, стін у ванних кімнатах. Існують вироби для монтажу на підлогу у камінів і печей, на сходах.
Різновиди клінкерної плитки
Пропонується кілька різновидів клінкеру:
- технічний;
- термо - і водостійкий;
- оздоблювальний;
- спеціальний.
- Лицьова поверхня може бути глазурована (з малюнком / без малюнка) або неглазурована.
Технічний клінкер - це цегла, бруківка, камінь для бордюрів, підлогові брикети. Ці елементи відрізняються підвищеною міцністю, стійкістю до механічних навантажень, довговічністю.
Матеріал стійкий до вологи, герметичний, без пір, тому практично не вбирає воду і не деформується, навіть якщо постійно знаходиться у воді. Відсутність пір підвищує стійкість до промерзання.
При виготовленні термостійких виробів в глину додається шамот і інші елементи, що підвищують стійкість до вогню. Для обробки опалювальних приладів не бажано купувати матеріал товщі 6-й мм. Низька теплопровідність панелей підвищить витрату палива.
Види клінкерної плитки облицювальної:
- стінна під цеглу і камінь;
- для підлог;
- для цоколя, ганку.
Це найбільша за асортиментом група. Елементи відрізняються за зовнішнім виглядом: розміром, формою, текстурою, забарвленням. Для влаштування вентильованих фасадів ви можете вибрати панелі з пазами. Щоб поверхня вийшла цільною, купите вставки, фризи, кутові деталі. Для зовнішньої обшивки стін і цоколів пропонуються вироби з утепленням, по конструкції нагадують сендвіч панелі. Вибір кольорів досить широкий, при виготовленні використовуються різні утеплювачі.
Брикети для ганку володіють стійкістю до ударів і різноманітністю забарвлень. Вони не ковзають, при необхідності легко демонтуються і переносяться в інше місце, служать довго. Як вибрати керамічні оздоблювальні елементи
При виборі видів плитки для різних поверхонь враховуються 5 основних показників: розміри, форма, текстура, колір, ціна. За розміром плашки діляться на великоформатні (сторона від 40 см), среднеформатниє (сторона 20-40 см) і мелкоформатние (сторона від 20-и см). Товщина 5-30 мм. Великі панелі підходять для стін всередині приміщень і для влаштування вентильованих фасадів. Найтовстіші плашки для зовнішніх сходів - від 15 мм.
За формою брикети бувають квадратні, прямокутні, шестигранні і фігурні. Забарвлень налічується більше ста, починаючи від білого до темно коричневого. Текстура може бути під цеглу, під камінь, рифлена (шорстка), гладка, блискуча.
Важливо правильно вибрати затірку, якщо для обробки однієї поверхні використовуються різнокольорові панелі. Вона повинна виглядати як рамка для кожного елемента.
Лідерами продажів вважаються німецькі продукти, які продаються під брендами Feldhaus Klinker, ROBEN, ABC і Stroeher. Ціна квадратного метра варіюється в великих межах. Якісні вироби ніколи не будуть дешевими, так як в процесі виробництва використовуються дорогі сучасні технології.
Якість визначається по маркуванню. Якщо вона червона, кераміка першого сорту. Синім позначається другий сорт, зеленим - третій. Перед покупкою переконаєтеся, що дві панелі щільно прилягають боками, на них немає сколів або подряпин. Якщо потрібні вироби для підлоги, шукайте упаковку, на якій намальована стопа. Морозостійкі плашки позначаються сніжинкою, стійкі до вогню - язичком полум'я і цифрою «1», про підвищену стійкість до стирання свідчать темні смуги на світлому квадраті. Опір ковзанню можна визначити по цифрам R9, R10 і т. Д. При візуальному огляді видно, що поверхня шорстка. Але таке маркування характерна для матеріалів з сертифікатом якості UNI.
Якщо покупка здійснюється через інтернет, постарайтеся перед оформленням замовлення отримати консультацію. Не соромтеся задавати питання, описувати умови, в яких кераміка буде використана. Менеджер допоможе визначити, скільки брикетів потрібно, які будуть потрібні фігурні елементи, кладочна і вирівнює суміш, затирка. Але найкраще заручитися допомогою фахівця, який буде займатися установкою.