Клінкерна цегла

Навіть при великому виборі способів виготовлення керамічної цегли основним сировинним продуктом все одно залишається глина. Хоч і обладнання у різних виробників може бути однаковим, проте якісні характеристики готового продукту будуть відрізнятися через структури сировини.

Особливості використання та властивості керамічної цегли

Слід усвідомлювати, що погіршення властивостей фінального продукту відбувається через високу концентрацію вапняку, який при обпалення робить матеріал більш ламким і крихким.

Найбільш затребуваним методом створення цегли вважається пластичне формування. Під час виробництва глину, зволожену паром, доводять до повноцінної пластичності, потім формують проміжний варіант цегли і тільки потім сушать і обпалюють в спеціальній печі, де градус досягає 1000 С.

Метод сухої і напівсухий пресування характеризується дробленням сировини до порошкової суміші. На наступному етапі виробництва надається форма, а потім виріб пресується без сушіння або з невеликою усиханням. Даний цегла має меншу ступенем морозостійкості і великим водопоглинанням, але в той же час володіє більш точними геометричними формами, і він трохи економніше, ніж формований.

Основними типами цегли є будівельна, облицювальна і вогнетривка клінкерна, який виготовляється за допомогою особливого виду глини і використовується для монтажу камінів, димовідводів труб і печей і в умовах підвищеної вологості.

Якщо звичайний цегла, класифікується на повнотіла і пустотіла, не має великої колірної гами і не володіє широкою варіацією форм, то фасонний - підійде для реалізації найцікавіших дизайнерських рішень. Можна легко знайти цеглини з закругленими кутами, особливої ​​фактурою і рельєфом зовнішньої частини, всіляких форм, наприклад, для виготовлення арочних перемичок та інших важких в реалізації дизайнерських рішень. За допомогою особливих пігментів їх колоріруются в різні кольори, а додатковий шар глини, який в подальшому обпалюється, дає можливість отримати ангобірованную, або як її ще називають, глазуровану текстуру. Однак за індивідуальність доводиться платити, нетривіальні форми, відтінки і фактури стоять, в середньому, на 30-40% дорожче. Так само клінкерна цегла має більш високу вартість через свої фізико хімічних властивостей які вище ніж у звичайного керамічної цегли.

Визначення якості

При відборі цегли людині, який до цього не мав з ним нічого спільного, досить важко виявити, наскільки якісним може бути виріб. І все ж є розпізнавальні знаки, котрі допоможуть покупцеві з вибором. До них відноситься велика концентрація добавок, які відображаються на гранях вироби, - великі вкраплення світлого вапняку і інших порід, а також неоднорідність кольору. Гірчичний відтінок свідчить про нерівномірність і недостатності утримання цегли в печі, які також можна виявити, коли при постукуванні вироби виходить глухий звук.

Перекриття з керамічної цегли

Найхолоднішим, хоча і найбільш довговічним, прийнято вважати повнотіла керамічна цегла. Саме через свою зносостійкості його, як правило, застосовують для зведення фундаментних стін, цоколів, підвальних і несучих стін. А саман, в свою чергу, використовується для будівництва зовнішніх конструкцій. Однак не варто забувати, що стіна навіть з товщиною в півтора цегли, зведена з повнотілої або саману, не зможе дотягнути навіть до мінімального рівня нормативу по теплопередачі. В такому випадку її утеплюють пінополістиролом або мінеральною ватою, а в подальшому обробляють тонким шаром теплої штукатурки. В якості альтернативи утеплювача застосовують щілинний або дірчастий цегла, які відрізняються своїм високим рівнем теплоізоляції.