Облицювальна цегла
Іздревне людина переймався пошуком надійного будівельного матеріалу, який забезпечував би міцність споруджуваних конструкцій і став запорукою їх довгої служби. Такий матеріал був знайдений 10 тисяч років тому. Ним виявилася звичайна глина.
Перше застосування ця природна субстанція отримала в країні, нині відомої як Ірак. Тут з неї виготовлялися цеглини, які висушували під відкритим небом, використовуючи лише сонячну енергію. У міру накопичення знань, вже через 3 тисячі років, для сушки стали використовувати для печей випалювання.
Протягом століть глина не раз доводила, що є відмінним матеріалом для виробництва будівельних виробів. У їх число входить і керамічна цегла, активно використовується в промисловій і житловій забудові.
Види керамічної цегли
Завдяки багатій історії, яка дала змогу вдосконалити його якості до дуже високого рівня, цегла набув широкого застосування в будівельній індустрії. Цим пояснюється його видове різноманіття як зовні, так і за якісними характеристиками.
Цеглини можна розрізняти по:
- технологічних особливостях виробництва;
- способам наповнення тіла вироби;
- габаритними розмірами;
- застосування в будівництві.
Детальніше про видовий поділ
Технології, що застосовуються для виготовлення:
Метод жорсткої екструзії - користується великою популярністю в зарубіжних промислово розвинених країнах, особливо в Америці. Заснований на принципі продавлювання високопластінчатих глин крізь технологічні отвори екструдера. Цей спосіб характеризується високою якістю виробів, яким властива підвищена морозостійкість.
Спосіб пластинчастого формування - характеризується застосуванням спеціального стрічкового преса. Він впливає на пластинчасту глину, вологість якої знаходиться в межах 18-23%. Є найбільш витратним. Дуже поширений в Росії.
Процес напівсухого пресування - здійснюється пресом під високим тиском (100-300 кгс / см2). Отримувані таким чином цеглини - найбільш дешеві.
Технологія сухого пресування - відрізняється від попереднього способу тим, що перед випалюванням вироби не проводиться його осушення.
Структура наповнення тіла цегли
Пустотілі.
Дешеві і володіють високими теплоізоляційними властивостями. Тіло їх містить безліч отворів, форма яких варіюється в широких межах. Вони бувають круглими, прямокутними, овальними і квадратними. Результатом такої будови є значне зниження міцності. Область застосування цегли обмежується зведенням зовнішніх і внутрішніх стін, що не випробовують великих навантажень, і перегородок (самоутримних конструкцій). Вони характеризуються щільністю від 1000 до 1450 кг / м3 і показником теплопровідності від 0,3 до 0,5 Вт / м · ° С. Випускаються наступних марок: по морозостійкості - від F15 до F50, по міцності - М75-М300.
Повнотілі.
Характеризуються майже повною відсутністю пустот. Дуже міцні. Знайшли застосування при зведенні стін, що зазнають великі навантаження, стовпів і колон. Мають щільністю в діапазоні 1600-1900 кг / см3 і теплопровідністю 0,6-0,7 Вт / м · ° С. Такі цеглини маркуються: по морозостійкості - від F15 до F50, а по міцності - M75-M300. Витримують підвищені навантаження на вигин і стиск.
На сьогоднішній день стандартизовані наступні розміри керамічної цегли (вказані в мм):
- 250х120х65 - одинарні;
- 250х120х88 - полуторні;
- 250х120х138 - подвійні;
- 250х60х65 - облицювальні;
- 250х85х65 - європейського типу;
- 288х138х65 - модульні одинарні.
Призначення цегли при виконанні будівельних робіт:
звичайні
Набули найбільшого застосування зважаючи на універсальність і невисокої ціни. Використовуються при будівництві зовнішніх і внутрішніх стін, що експлуатуються в природних умовах.
облицювальні
Вони ж лицьові, фасадні. Використовуються виключно для обробки лицьової сторони будівель. Ці пустотілі цегли відрізняються від вищевказаних підвищеною увагою виробника до деталей зовнішнього вигляду. В силу своєї структури, володіють високою теплоізоляційною здатністю.
Ангобірованние (або глазуровані) облицювальні
Різняться між собою лише тим, що для виготовлення перших використовується біла глина, підфарбована барвниками, а друге - глазур. В силу широкого колірного ряду, надають великий арсенал дій для вмілого дизайнера. При облицюванні такими цеглою будівля набуває розкішний вигляд. Складні у виготовленні, так як пред'являють жорсткі вимоги до якості вихідних матеріалів.
клінкерні
Дуже міцні завдяки використанню спеціальних глин, що плавляться під високою температурою. Це позначається на ціні готового виробу: така цегла недешевий. Володіє щільністю 1900-2100 кг / м3 і теплопровідністю 1,16 Вт / м · ° С. Маркування: по морозостійкості - F50 - F100, по міцності M400-M1000. Відбудова підвалу і цоколю, прокладка доріг і мощення підлоги - такі сфери застосування цієї речовини. Великі тепловтрати - головний недолік цегли такого типу.
Вогнетривкі.
Витримують величезні температури (аж до 1600 градусів), тому застосовуються в кладці печей. В силу використання при виготовленні спеціалізованих компонентів (вогнетривкої глини) - дуже дорогі. Випускаються в різноманітних формах (прямокутної, аркової, клиноподібної і інших).
Отримайте детальну консультацію про властивості наших виробів, зв'язавшись з нашим менеджером одним із способів, зазначених у розділі «Контакти».